Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

برگزارى كلاس هاى آموزش تخصصى خلاقيت و هنر

برگزارى كلاس هاى آموزش تخصصى خلاقيت و هنر

وسایل مورد نیاز: توسط مهد کودک تهیه می شود.

گروه سنی: 2 الی 4سال

چرا خلاقیت؟

تمرکز فعالیت ها در کارگاه هنر بر روی هماهنگی دو نیمکره مغز کودک , تطابق چشم و دست او و پرورش خلاقیت صورت میگیرد.
پرورش هوش حرکتی , هوش تجسم فضایی و هوش کلامی خط مشی ما درکارگاه هنر است.
در کارگاه هنر کودکان ,انواع متریال هنری را تجربه کرده با وسایل ساده و ابتدایی حجم سازی کرده کار گروهی را تجربه می کنند.

پرورش کودک خلاق

 ریشه شکلگیری خلاقیت، در تربیت فرزند است و تربیت فرزند سخت‏ترین کار است. کودکان اگر عزت نفس داشته باشند خلاقیت دارند و یکی از راههای افزایش عزت نفس وقت گذاشتن برای کودک است. به‌عنوان مثال برای پرورش گلهای یک باغچه باید به آن رسیدگی کرد و وقت گذاشت.

بازی با کودک، کتاب خواندن برای او و نوازش آن از روشهای پرورش عزت نفس و خلاقیت کودک است. اولیاء باید یاد بگیرند که به حرفهای کودک گوش دهند البته باید توجه کنند که ادای گوش دادن را درنیاورند بلکه با احترام قائل شدن به او تمام حرفهای او را به دقت گوش کنند و حتی اگر نیاز باشد کار خود را تعطیل نمایند.
کودک تا 7 سالگی محتاج به کمک است و نمیتواند کارهای ریز را به خوبی انجام دهد، پس اگر در این دوران کودک نتوانست کارهایش را به خوبی انجام دهد و به‌عنوان مثال غذای خود را زمین ریخت او را زیر سوال نبرید زیرا این عمل تلقینی برای کودک است که نمیتواند کارهای خود را انجام دهد.
پدر و مادر باید به دنبال موقعیتهای تشویقی برای کودکان خود باشند به عنوان مثال اگر کودک پازل سادهای را توانست درست کند یک جایزه ساده به او بدهند و کودک خود را با کسی مقایسه نکنند. این موضوع نه تنها برای کودکان بلکه برای تمام افراد صادق است، زیرا هر کس منحصر بفرد است و استعداد آنها نباید با کسی مقایسه شود.همچنین والدین برای کودکان خود لحظات خاطرهانگیز درست کنند و روابط احساسی و عاطفی با آن داشته باشند. نوازش کودک توسط مادر به دوران کودکی محدود نمیشود و گاهی نیاز است مادران نوجوانان خود را نوازش نمایند.
همچنین پدر و مادر بایدها و نبایدها را در ارتباط با کودک خود به حداقل برسانند، زیرا امر و نهی خلاقیت را میکشد و در پی اندیشیدن تمهیداتی در یک محیط بسیار امن کودک را آزاد بگذارند تا کارهای خود را انجام دهد و نگران این نباشند که کودک لباس خود را کثیف کند و یا با دست خود غذا بخورد.

ارسال نظر

نشانی و تماس قصه من

آدرس : 
زعفرانیه ، مقدس اردبیلی ، خیابان ثاراله ، پلاک 24 ، مهد کودک و پیش دبستانی قصه من

تلفن : 

02122173056 
02122173055

ساعات پذیرش جهت ثبت نام : شنبه الی چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 میباشد.

آمار

  • بازدید امروز: 5
  • بازدید دیروز: 28
  • بازدید کل: 18056نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید