Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

برنامه آموزشی قصه من

برنامه آموزشی قصه من

تیتر نکاتی که ما بر آنها تاکید داریم

1- رشد و تحول جسمی – حرکتی
رشد و تحول جسمی – حرکتی دارای دو بخش است: رشد جسمی که جنبه کمّی دارد شامل رشد اندام های بدن و وزن و قد رشد و تحول حرکتی که جنبه تحولی دارد و با تغییرات کیفی همراه است شامل حرکت هایی ماند دویدن پریدن و لی لی کردن.
سطوح اساسی رشد وتحول جسمی – حرکتی شامل رشد قد و وزن رشد اندام ها و عضلات بزرگ رشد عضلات کوچک رشد هماهنگی عضلات و اندام ها رشد حرکات تعادلی مانند لی لی کردن و پریدن و رشد مهارت های خودیاری است.
مهارت های خودیاری عبارت است از توانایی کودکان در انجام دادن کارهای فردی و شخصی که مهمترین آنها مهارت غذا خوردن لباس پوشیدن رعایت بهداشت فردی مراقبت از بدن کنترل ادرار و مدفوع و مواظبت از وسایل شخصی است.

2- رشد و تحول شناختی
منظور از رشد و تحول شناختی رشد مهارت ها و توانمندی هایی است که به کودک در شناخت و درک محیط پیرامون خود کمک می کند.
مهمترین سطوح رشد و تحول شناختی شامل موارد زیر است:
حواس پنج گانه – حافظه – استدلال – حل مسئله – تمرکز – درک مفاهیم اساسی

3- رشد و تحول عاطفی
هدف از رشد و تحول عاطفی کودکان کاهش عواطف ناخوشایند پرورش عواطف خوشایند و ایجاد تعادل در عواطف است.برای دستیابی به این هدف لازم است کودکان عواطف یا احساسات خود را بشناسند و با راه های درست بیان آنها آشنا شوند تا بتوانند کم کم و متناسب با سن خود به خودکنترلی و مدیریت عواطف برسند.
بیان درست عواطف یعنی ابراز آنها به گونه ای که نه به خود فرد نه به دیگران و نه به اشیاء و محیط زندگی آسیب برسد.

4- رشد و تحول اجتماعی
منظور از رشد و تحول اجتماعی کودکان، جامعه پذیری آنهاست. خانواده، مرکز پیش دبستان، رسانه های جمعی و عوامل دیگری، در هر یک از مراحل رشدی و سنی کودکان،در این جنبه از رشد آنها نقش دارد.

5- رشد و تحول کلامی
زبان ابزار برقراری ارتباط با دیگران و یادگیری و تفکر است.
مهمترین سطوح رشد و تحول کلامی به شرح زیر است:
مهارت های شنیداری شامل گوش دادن، تشخیص صداهاریال تمرکز شنیداری به معنی مدت زمان گوش دادن، و درک مطالب از طریق گوش دادن (درک کلمات، جملات، داستان، کارتون و مطالب دیگر)
مهارت بیانی شامل دایره لغات، یعنی تعداد کلماتی که کودک بیان می کنند، تلفظ درست صداها، جمله سازی، گفت و گو با دیگران، بیان مطالب، تصویر خوانی، روانی کلام، تعریف قصه های شنیده شده، شعرخوانی و داستان سازی به صورت فردی و گروهی

6- رشد و تحول خلاقیت

خلاقیت یعنی ایجاد و به کارگیری افکار و آثار جدید. از حدود دو سالگی که توانایی تجسم، یعنی تصور اشیاء در نبود آنها در کودک شکل می گیرد، مهارتهای خلاقیتی نیز در کودکان مشاهده می شود.

مفاهیم علوم:
فرایند ارتباط با محیط اطراف را که به شناخت محیط و کسب اطلاعات منجر می شود علوم می گویند. کودکان با مشاهده و آزمایش، چیزهای مختلفی یاد می گیرند. آنان با استفاده از همه حواس خود رشد، تغییر و رابطه علت و معلولی را کشف می کنند. این فرایند زمینه ساز شکل گیری تفکر علمی است.

مفاهیم ریاضی:
ریاضی روش فکر کردن است و به کمک آن می توانیم به سازمان دهی افکار، تجزیه و تحلیل، و حل مسئله بپردازیم. ریاضی یکی از دروس اساسی در همه رشته هاست و آموزش آن در کودکی می تواند به افزایش دانش و تقویت تفکر ریاضی کمک کند.
آموزش مفاهیم ریاضی به کودکان براساس مراحل رشد آنان، به ویژه رشد شناختی، در سنین مختلف برنامه ریزی می شود و همانطور که ذکر شد در قالب بازی های ساده و به صورت غیر مستقیم صورت می گیرد.

  • تاریخ: دوشنبه 8 دی 1393 - 18:48
  • نویسنده: مدیریت
  • صفحه: وبلاگ
  • بازدید: 925

ارسال نظر

نشانی و تماس قصه من

آدرس : 
زعفرانیه ، مقدس اردبیلی ، خیابان ثاراله ، پلاک 24 ، مهد کودک و پیش دبستانی قصه من

تلفن : 

02122173056 
02122173055

ساعات پذیرش جهت ثبت نام : شنبه الی چهارشنبه از ساعت 9 تا 12 میباشد.

آمار

  • بازدید امروز: 12
  • بازدید دیروز: 28
  • بازدید کل: 18063نیمکت سایت آموزشی ایران قدرت گرفته از سایت نیمکت - شما هم سایت خودتان را بسازید